Haber

Bayındır’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Töreni Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 84.yılı olması münasebetiyle Bayındır’da anma merasimi düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde başlayan çelenk sunma merasiminin akabinde saat 09.05’te Bayındır’da sirenlerle hayat sustu.

Tören Bayındır Belediyesi Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programla devam etti. Programda günün mana ve değerini belirten konuşmayı Bayındır Muzaffer Tuzcuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Lisanlı yaptı. Akabinde öğrenciler Atatürk bahisli şiir ve kompozisyonlar okudu; Sarı Zeybek ve Gölge Oyunu isimli şov yapıldı. “Atatürk’ü Anma Haftası” münasebetiyle Bayındır İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ortasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve fotoğraf müsabakalarında dereceye giren öğrencilere mükafatlarını Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak ve Bayındır Belediye Lideri Uğur Demirezen verdi.

Bayındır Belediye Lideri Uğur Demirezen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle yayınladığı iletide “Ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Silah Arkadaşlarını, Vatanımız uğruna kanlarını döken tüm Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu