Haber

Erdoğan ‘yağma var’ dedi: Soylu hem ekranda hem Twitter’da yalanladı

Merkez üssü Maraş olan depremin ardından sosyal medyada deprem bölgesinde yağmacı olduğu öne sürülen kişilere yönelik şiddet görüntüleri paylaşıldı.

Antep’te konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağanüstü hal (OHAL) kararının gerekçelerinden biri olarak yağma ve yağmacıları göstererek şu açıklamayı yaptı:

“Süreci siyasi sömürüye dönüştürmek isteyenler var. Benim vatandaşlarım buna asla prim vermez. Bugün 3 ay mühletle OHAL’i Meclis’te ilan edeceğiz. Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugün Meclis’te yapılacak oylamayla OHAL yürürlüğe girecek. Bu ne getirecek? “Devlete bu süreci kötüye kullananlara karşı OHAL ile müdahale imkanı tanıyacak” , yolsuzluk ve tefecilik yapmak. Ne yazık ki bazı yerlerde marketleri, alışveriş merkezlerini yağmalama girişimleri var. OHAL’e müdahale imkanı doğacak” dedi.

Dün CNN Türk yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yağmayla ilgili “Hiçbir yerde böyle bir olay yok” dedi.

Yayının bir bölümünü Twitter’da paylaşan Soylu, “Yağma iftirası. ‘Yağma var’ iftirasıyla hem bu devlete hem vatandaşa iftira atıyorlar. Raporların yüzde 99’u sahte çıkıyor…” diye kaydetti. (HABER MERKEZİ)

kumruajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu